Siatkarskie starcie Chemika Police z Developres SkyRes Rzeszów

W siedemnastej kolejce ORLEN Ligi Chemik Police podejmie Developres SkyRes Rzeszów. Początek spotkania w sobotę (21.01.) o godzinie 17. 

Obie drużyny mają za sobą pierwsze mecze w Pucharze Polski. W minioną środę Chemik zwyciężył ŁKS 3:0, a Developres WTS Solna Wieliczka 3:2. Rzeszowianki miały nadspodziewanie duże problemy z pokonaniem ambitnych reprezentantek zaplecza ekstraklasy. 

W lidze jednak Rzeszów radzi sobie bardzo dobrze. Wygrał 10 spotkań i plasuje się zaraz za podium tabeli ORLEN Ligi. 

– Czwarte miejsce dla Developresu na pewno jest sukcesem. Przed sezonem zakładali, że będą walczyć o medal i na razie są na dobrej ku temu drodze. Mają czasami tzw. „wpadki”, kiedy dość nieoczekiwanie przegrywają mecze, ale przeważnie prezentują się solidnie – mówi Jakub Krebok, drugi trener Chemika. 

W jakim składzie najczęściej występuje Developres?

– Ostatnimi czasy w szóstce nastąpiła dość znacząca zmiana, ponieważ od pierwszego gwizdka zaczyna inna para przyjmujących. Wcześniej występowały doświadczone Kremena Kamenova i Klaudia Kaczorowska, teraz stawiają na młodszy duet Mirosława Paskowa z Ewą Śliwińską. Poza tym Anna Kaczmar i Adela Helić, na środku Kasia Mróz i Magdalena Hawryła, na libero Lucyna Borek w przyjęciu, w obronie Joanna Nickowska – informuje. 

Liderką zespołu bezsprzecznie jest Helić. Serbka jak na razie zdobyła najwięcej punktów ze wszystkich siatkarek ORLEN Ligi. W szesnastu spotkaniach zgromadziła 293 oczka. 

-Helić jest pierwszą opcją w ataku. Równą i solidną formę utrzymuje również Katarzyna Mróz, była siatkarka naszego klubu – dodaje. 

Do Azoty Areny nie przyjedzie Jacek Skrok. Trener Developresu przeszedł ostatnio operację i wraca do zdrowia. Zastąpi go Dawid Pawlik, nominalnie drugi szkoleniowiec. 

– Sytuacja może wpłynąć mobilizująco na zespół. Dziewczyny będą chciały pokazać trenerowi, że chociaż nie ma go z nimi, to walczą z każdym, nawet z Chemikiem. Dlatego nie będzie to dla nas łatwe spotkanie. Ważne, abyśmy wykonali zadania taktyczne. W Rzeszowie było 3:2 dla nas, dlatego w sobotę zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja – uważa Krebok. 

Początek sobotniego pojedynku o godzinie 17 w Azoty Arenie. 

Występy taneczne zaprezentuje Replay Dance Studio, czyli szkoła Michała Pawłowskiego, instruktora new age i hip-hopu. 

Rozstawiona zostanie Przedszkoliada, aktywna strefa zabaw dla dzieci. Stoisko przygotuje również IT Serwis, gdzie każdy może spróbować swoich sił na konsolach Xbox.

Możliwość zabawy w laser tag umożliwi Dragon Events.

W trakcie dziesięciominutowej przerwy między setami zorganizowane zostaną konkursy. 

Dla kibiców z Polic podstawimy darmowy autobus, który ruszy o godzinie 16:00 z przystanku Police Rynek. Następnie przejedzie przez Police Osiedle Chemik (przystanek w kierunku Siedlic), Siedlice i Pilchowo. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów. Bilety dostępne są w internecie (TUTAJ), punktach sprzedaży lub w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 15.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz