Sieci Widma – Leszek Herman [recenzja]

Po wydaniu trzech wcześniejszych bestsellerów z “Sedinum” na czele, Leszek Herman nie osiadł na pisarskich laurach i popełnił kolejne literackie dzieło pt. “Sieci Widma”, które ma szansę dołączyć do grona pozostałych chętnie wybieranych przez czytelników tytułów.

Choć najnowsza powieść Hermana nie jest oczywistą kontynuacją wcześniejszych przygód grupy znajomych: Igora, Pauliny i Johana, to bardzo mocno nawiązuje do wcześniej napisanych historii. Dziennikarka Paulina Weber jest jedną z głównych postaci występujących w książce, podobnie też jak rodzice Igora. Ta pierwsza została wmieszana w znajomość z członkiem gangu rabusiów sakralnych zabytków, który przekazuje jej szczątkowe informacje o planowanym wielkim przemycie dzieł sztuki z Holandii do Rosji, po czym w tajemniczych okolicznościach ginie. Dziennikarce również grozi niebezpieczeństwo ze strony mafii, która przeprowadza zamachy na jej życie. Z kolei rodzice Igora wybierają się w rejs promem do Szwecji, w trakcie którego zaczynają się dziać różne dziwne i nieprzewidziane rzeczy. Jak można się domyślić, obie historie się ze sobą wiążą, ale w jaki sposób i co mają z tym wspólnego tytułowe sieci widma? Tę zagadkę pozostawimy już czytelnikom.

“Sieci Widma” to kolejna trzymająca w napięciu powieść kryminalna Leszka Hermana, która podobnie jak wszystkie wcześniejsze, jest napisana w bardzo przystępny sposób, co sprawia, że łatwo i przyjemnie się ją czyta. Do tego wartka i trzymająca w napięciu akcja, do której autor zdążył już wszystkich przyzwyczaić powoduje, że dla wielu będzie to książka na jeden wieczór. Sam pomysł przedstawienia wielowątkowej historii grupy ludzi, którzy nigdy wcześniej się nie spotkali, a los sprawił, że znaleźli się w jednym środku lokomocji i połączył w splot nieprzewidzianych zdarzeń nie jest odkrywczy. Jak jednak przyznaje Leszek Herman, sam jest miłośnikiem powieści opartych na tym schemacie, a w “Sieciach Widma” chciał opisać własną historię, co mu się w pełni udało.

Bardzo dziękujemy Wydawnictwie Muza za udostępnienie egzemplarza książki.

Nasza ocena: 5.5/6

Data wydania: październik 2019

Ilość stron: 608

Okładka: miękka

Wydawnictwo: Muza

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz