Sierpień z 41. PKO Półmaratonem Szczecińskim

Półmaraton Szczeciński, to już spory kawałek biegowej historii miasta. Fakt, że w tym roku odbędzie się 41. edycja tego biegu najlepiej o tym świadczy. Niestety jak w przypadku wielu innych zawodów biegowych, pandemia koronawirusa wymusiła w tym roku wprowadzenie zmian i obostrzeń, dlatego podobnie jak wiele innych biegów, tegoroczna edycja półmaratonu odbędzie się w wersji wirtualnej!

Jak będzie wyglądał wirtualny półmaraton?

Wirtualna edycja biegu wprowadza wiele zmian względem znanej do tej pory wersji zawodów. Przede wszystkim nie ma jednego terminu kiedy trzeba przebiec półmaraton. Każdy kto zdecyduje się na udział będzie mieć cały sięrpień na ukończenie biegu! To jednak nie wszystko. Półmaraton będzie można przebiec na raz, pokonując dystans 21,093 km lub maksymalnie w czterech ratach (odcinkach) pokonanych w dowolnych dniach od 1 do 30 sierpnia. Każdy z uczestników sam zadecyduje kiedy, w jakis sposób, gdzie i z kim pokona tegoroczny póółmaraton.

Co z wynikami?

Każdy uczestnik półmaratonu aby zaliczyć bieg będzie musiał zarejestrować swoją trasę biegu za pomocą zegarka sportowego lub aplikacji w telefonie. Następnie plik GPX z zapisem trasy lub zdjęcie/screen z aplikacji trzeba będzie wgrać na internetowej platformie zapisów na bieg. Następnie wynik ten zostanie zweryfikowany. W przypadku gdy ktoś przebiegnie dystans dłuższy, do wyników zostanie przypisany czas całego biegu. Warto zatem przebiec dystans jak najbardziej zbliżony 21,1 km.

Pakiety i opłaty

Wirtualna edycja półmaratonu sprawiła także, że pakiety będą wydawane biegaczom po ukończeniu biegu i pomyślnej weryfikacji wyniku od dnia 7.09.2020 r. w sklepie Run Expetrt w Galerii Handlowej Nowy Turzyn lub wysyłkowo za dodatkową opłatą.

Zapisz się na 41. PKO Półmaraton Szczeciński

Zawartość Pakietu Premium

Więcej informacji na oficjalnej stronie biegu: www.halfmarathon.szczecin.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz