Sprzątanie Puszczy Bukowej w biegu z Łobuziakami

W Puszczy Bukowej już nie raz były organizowane różnego rodzaju biegi, ale bieg ploggingowy odbędzie się tam po raz pierwszy! Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Fani Formy, która wraz z drużyną Łobuziaków z Domu Dziecka w Trzcińsku Zdroju organizują  wydarzenie "Raz, dwa, trzy!!! Łobuziaki z Ekologią na TY!".

Czym właściwie jest plogging?

Plogging to nietypowe połączenie biegu z akcją sprzątania śmieci. Tu nie liczy się szybkość czy najdłuższy dystans, tylko największa liczba zebranych śmieci.

Choć jest to bieg, to bieganie nie jest obowiązkowe. Można zabrać swoje pociechy pójść z nimi po prostu na spacer i pokazać im dobre wzorce sprzątając razem z wszystkimi puszczę.

Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie: numer startowy, rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci, napój, zestaw prowiantowy, medal.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 12:00 przy Jeziorze Szmaragdowym. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy dorosłych na stronie Sport-Time oraz zapisy dzieci pod adresem mailowym faniformy@wp.pl. Warto się pospieszyć ponieważ obowiązuje limit po 100 dzieci i dorosłych. Zapisów można dokonać do 16. września.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz