Stargardzkie Poszukiwania Skarbów

Projekt polegał na popularyzacji na terenie Stargardu gry terenowej Geocaching, która wcześniej nie była tam znana z racji braku potrzebnej infrastruktury w postaci skrytek geocache oraz wiedzy o samej grze. Działanie realizowane było od maja do września 2015 roku i polegało na stworzeniu kilkudziesięciu skrytek geocache związanych z różnymi ciekawymi atrakcjami Stargardu a następnie zorganizowaniu pięciu wycieczek instruktarzowych dla mieszkańców Stargardu pod nazwą Stargardzkie Poszukiwania Skarbów, w trakcie których uczestnicy uczyli się zasad geocachingu, dzięki któremu następnie odkrywali na nowo swoje miasto, znajdując za pomocą GPS’a schowane wcześniej skrytki czyli tzw. „skarby”.

Galerie zdjęć z wycieczek: Wycieczka 1          Wycieczka 2          Wycieczka 3          Wycieczka 4          Wycieczka 5

Projekt realizowany był w ramach konkursu na realizację zadania publicznego „Cykl imprez turystycznych dla mieszkańców miasta Stargard Szczeciński” dofinansowanego przez Urząd Miasta w Stargardzie Szczecińskim.