Street Day na ul. Małkowskiego

Po sukcesie Street Day ul. Rayskiego, organizatorzy Szczeciński Ruch Miejski zapraszają na kolejny Dzień Ulicy, tym razem Małkowskiego (między Kinem Kosmos a ulicą Bogusława), które odbędzie się w niedzielę 22 lipca 2018 r w godzinach 12-19.

Street day (święto ulicy) – to czasowe zamknięcie ulicy dla ruchu aut (bądź jego znaczne ograniczenie) i oddanie jej przestrzeni mieszkańcom.

Dzięki działaniu, które znane i coraz bardziej popularne jest na całym świecie, mieszkańcy mają okazję poznać swoją ulicę od zupełnie innej strony. To świetna okazja do integracji oraz aktywizacji lokalnych społeczności, a także do zapoznania się z ofertą lokalnych przedsiębiorców. To działanie wzmacniające więzi społeczne i wydobywające potencjał drzemiący w danej ulicy – pokazujące „jak mogłoby być”. Bo ulica to nie tylko chodnik, jezdnia, budynki i przejeżdżające (bądź parkujące) samochody, lecz przede wszystkim LUDZIE ją tworzący. Zarówno ci, którzy przy niej mieszkają i pracują, jak i ci, którzy ją odwiedzają. Ulica jest częścią wspólną miasta i należy ona do nas wszystkich.

W programie II Street Day zaplanowano m.in.:

– bookcrossing (wymiana książek)
– plantcrossing (wymiana roślin)
– wystawa zdjęć
– występy muzyczne
– występy taneczne
– bogata oferta gastronomiczna
– warsztaty dla dzieci
– malowanie buziek
– pokazy baniek mydlanych
– Darts
– pokazy football freestyle

Do współpracy zachęcono także wiele okolicznych firm.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz