Święto piwoszy czyli Oktoberfest w Szczecinie

Od piątku, 2 października rozpocznie się wielkie święto piwa, czyli Oktoberfest Szczecin. W Alei Kwiatowej pojawią się rzemieślnicze browary z różnych regionów Polski.

Dużo chmielu, dobrej muzyki i solidna porcja śmiechu to tylko część rzeczy, która czeka na odwiedzających Oktoberfest Szczecin. Wydarzenie wystartuje w piątek o godz. 16.00 i potrwa do niedzieli do godz. 18.00. W trakcie piwnego święta swoją ciekawą ofertę zaprezentują piwowarzy m.in. z województwa dolnośląskiego czy wielkopolskiego. Wśród browarów kraftowych znajdziemy same perełki, o które trudno w wielkopowierzchniowych marketach.  Będzie także dużo dobrego jedzenia, m.in. przekąski meksykańskie, kołacze, langosze, burgery.

Przez dwa dni na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. Już w piątek rozpoczną się quizy z wiedzy o piwie, jego historii i ciekawostek związanych ze złotym trunkiem. Również w piątek będzie można nauczyć się rozpoznawać wszelkie tajemnice, jakie skrywa piwo biorąc udział w degustacji. Podczas tego krótkiego szkolenia możemy liczyć na odkrywanie nowych piwnych smaków oraz wiele ciekawostek i anegdot. Chwilę po degustacji odbędą się warsztaty z warzenia piwa. Kto chce dołączyć do grona zacnych piwowarów, już teraz niech rezerwuje termin w kalendarzu. A wieczorową porą oczywiście koncerty. W piątek na scenie zobaczymy Macieja Mazura, uczestnika The Voice of Poland oraz zespół The PSS, czyli rockowe brzmienia z lat 70., 80. i 90.

Sobotę rozpocznie się od pokazów z warzenia piwa, które będą przeplatywały się z degustacjami oraz quizami. O godz. 18.00 scena zostanie oddana artystom. Na dobry początek wieczoru wystąpi zespół Antiplan. Później wspólnie z Mariuszem Ambrożukiem będzie można pośpiewać niezapomniane przeboje takie jak m.in. „Mój przyjacielu” Krzysztofa Krawczyka czy „Meluzynę” Małgorzaty Ostrowskiej. Przed tak rozśpiewaną publiką wystąpią także stand-uperzy – Damian „Viking” Usewicz oraz Jakub Poczęty.

Podczas piwnego święta nie może zabraknąć spaceru z przewodnikiem o tej samej tematyce. „Pivny Szczecin” to wycieczka obfitująca w piwne ciekawostki związane z naszym miastem, która jest połączona z degustacją w szczecińskich browarach – Browar Pod Zamkiem oraz Browar Stara Komenda. Spacery odbędą się 2 i 3 października o godz. 18.00. Bilety na spacer z przewodnikiem w cenie 59 zł, można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. W cenie spaceru uwzględniono również pamiątkowy pokal. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Tegoroczny Oktoberfest Szczecin rozpocznie się w piątek, 2 października o godz. 16.00 i zakończy w niedzielę, 4 października o 18.00. Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Na terenie Alei pojawią się dozowniki z płynami dezynfekującymi, a nasz serwis sprzątający będzie na bieżąco dezynfekował wolnostojące meble. Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań do tego, aby impreza była bezpieczna dla odwiedzających. Jednocześnie jednak apelują do mieszkańców o przestrzeganie zasad i zachowywanie dystansu społecznego.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz