Szczecin ponownie rozświetli się kolorowymi iluminacjami

13 sierpnia Szczecinem będą rządzić barwy i światło. W ramach kolejnej edycji festiwalu Iluminacje w mieście pojawi się wiele nowych aranżacji świetlnych, które nadadzą wyjątkowego klimatu.

Tego wieczoru, gdy tylko zacznie zmierzchać warto będzie wyjść na ulice miasta i się przespacerować się szlakiem szczecińskich iluminacji, ale także zobaczyć nowe aranżacje świetlne. Do spaceru zapraszamy tuż po zmierzchu, tym razem indywidualnie. Za sprawą nowego oświetlenia mijane na co dzień miejsca nabiorą innego wyglądu i znaczenia. Spacer najlepiej zacząć spod fontanny na Wałach Chrobrego. Mijając podświetloną Łasztownię, przechodząc przez Stare Miasto dojdziemy do TRAFO Trafostacji Sztuki, gdzie będzie przygotowana pierwsza niespodzianka. Dalej kierując się w stronę fontanny na Placu Zwycięstwa,  miniemy podświetloną Katedrę św. Jakuba i Bramę Portową. Stamtąd warto będzie skierować się na Deptak Bogusława, który zostanie zaaranżowany na nowo, a wyjątkowa sceneria sprawi, że pasaż w centrum miasta zmieni się nie do poznania.

Miejscem, które z pewnością zatrzyma nas na dłużej będzie Park Żeromskiego. Gra światłem i barwą zmieni tę naturalną przestrzeń w bajkową scenerię. Tutaj powiedzenie podążaj w stronę światła nabierze dosłownego znaczenia. Wszystkie ścieżki będą schodziły się w jedno miejsce, które będzie tętnić kolorem, muzyką i pozytywnymi wibracjami. Na centralnym placu Parku wybrzmi scena, pojawią się: strefa chill outu i piw kraftowych oraz food trucki.

Iluminacje to także nowe aranżacje świetlne, które pojawią się w miejskiej przestrzeni wyłącznie tego jednego wieczoru. Wały Chrobrego, Plac Orła Białego, Ściana Płaczu, 13 MUZ, Alej Kwiatowa czy Plac Lotników – to tylko część miejsc, gdzie zabłysną nowe neony oraz barwne światła.

Wszystkie aranżacje rozświecą się o godz. 21.00 i będą cieszyć oko do późnych godzin nocnych.

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie www.zstw.szczecin.pl w zakładce Iluminacje Szczecin.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz