Szczecińskie bieganie dla WOŚP

Już w niedzielę, 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki będą zbierane na potrzeby dziecięcej medycyny zabiegowej. Poza wpłatami do puszek, wpłatami online czy licytacjami, wesprzeć Orkiestrę będzie można także startując w biegu. W Szczecinie odbędą się dwa WOŚP-owe biegi. Pierwszy z nich to tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 3 km. Jeśli komuś będzie mało endorfin, będzie mógł także wystartować w drugiej edycji biegu przeszkodowego „Hardcorowe Serce”. Start obydwóch biegów odbędzie się na Łasztowni, gdzie odbędą się główne wydarzenia towarzyszące Finałowi.

Policz się z cukrzycą

Bieg główny na dystansie 3 km wystartuje o godz. 14:30 spod budynku Starej Rzeźni. Trasa biegu wiodła będzie ul. Tadeusza Wendy przez Most Długi i Bulwar Piastowski, gdzie nastąpi nawrót.

Pół godziny wcześniej, czyli o 14:00, odbędzie się start biegu dzieci do 12 lat na dystansie 500 m.

Zapisy i opłata

Zapisu na bieg można dokonać online na stronie protiming24.pl do 10 stycznia, 11 stycznia w Willa Flora na ul. Wielkopolskiej 18 (17:30-19:30) lub w dniu biegu w biurze zawodów o ile będą jeszcze wolne pakiety startowe. Opłata startowa wynosi 30 zł i jest ona w całości przekazywana na rzecz WOŚP.

Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale.


Hardcorowe Serce

To bieg dla twardzieli, ale o złotym sercu. Żeby dobiec do mety, trzeba będzie pokonać na trasie liczne przeszkody ustawione przez organizatorów. Trzeba będzie się przeczołgać, pokonać ścianki, przeskoczyć po samochodach, przejść po równoważni czy pokonać rzędy opon. Wszystko w duchu świetnej zabawy, której przyświecać będzie szczytny cel wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tor przeszkód zlokalizowany będzie na Łasztowni w okolicy Dźwigozaurów. Starty w falach rozpoczną się od godz. 16:10. Wcześniej nastąpi wspólna rozgrzewka.

Zapisy i opłata

Zapisy prowadzone są online na stronie sport-time.com.pl do 9 stycznia  2020 r. do g. 20:00 lub do wyczerpania pakietów. Opłata, podobnie jak w przypadku biegu „Policz się z cukrzycą” wynosi 30 zł i przeznaczona będzie na rzecz WOŚP.

Pakiety startowe będzie można będzie odbierać:

  • w biurze zawodów 11 stycznia 2020 r. (Siedziba Szczecińskiej Agencji Artystycznej aleja Wojska Polskiego 64, 70-479 Szczecin w godzinach 10-15)
  • w biurze zawodów 12 stycznia 2020 r. (namiot Organizatora , Łasztownia  w godzinach 14-15.30).

Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz