Szczecińskie zmagania tyczkarzy w ramach Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce

Po raz trzeci wnętrze Netto Areny stanie się miejscem zmagań tyczkarzy i tyczkarek. Już 25 lutego – w ramach Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce – czołówka sportowców zawita do Szczecina, by zmierzyć się przed szczecińską publicznością.

Podczas Mityngu o zwycięstwo powalczą zawodnicy, którzy w swoim sportowym CV mogą pochwalić się tytułem Mistrza Świata, m.in. KanadyjczykShawn Barber (Pekin 2015) oraz Paweł Wojciechowski(Daegu 2011). Ponadto w stawce zawodników znajduje się Mistrz Europy z Amsterdamu 2016 – Robert Sobera, wicemistrz Europy z Berlina 2016 Rosjanin Timur Morgunov oraz 3. zawodnik zeszłorocznego konkursu Włoch Claudio Stecchi.

Niekwestionowaną gwiazdą szczecińskiego mityngu miał być Piotr Lisek – ulubieniec miejscowych kibiców – zwycięzca z roku 2019. Niestety, z powodu kontuzji musiał odwołać start, żeby nie ryzykować jej pogłębienia w sezonie olimpijskim. Lisek w swojej karierze był już Wicemistrzem Świata, czterokrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Halowym Mistrzem Europy. Zawodnik szczecińskiego Ośrodka Skoku o Tyczce,który jest największą medalową nadzieją szczecińskiego sportu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Rekordy życiowe zawodników z listy startowej: Barber – 6.00, Morgunov – 6.00, Wojciechowski – 5.93 dają ogromną nadzieję na wysokie loty pod dachem szczecińskiej Netto Areny.

Przed konkursem panów zaprezentują się również panie. Faworytką wydaje się być szwedzka tyczkarka Angelica Bengsston, aktualna liderka list światowych. O zwycięstwo powalczy z nią z pewnością Wenezuelka, trenująca w szczecińskim klubie Robeilys Peinado (brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Londyn 2017). Stawkę uzupełniają m.in. Angelica Moser (Szwajcaria), Romana Malacova (Czechy)oraz czołówka polskich zawodniczek:Kamila Przybyła, Agnieszka Kaszuba oraz Anna Łyko.

Bilety do nabycia na stronie www.nettoarena.pl      

Start imprezy o godzinie 17.30 zawodami kobiet, początek rywalizacji mężczyzn godz. 20.10

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz