SZPAK – Rusza największe święto komedii w regionie [PROGRAM]

Wielkie święto komedii w Szczecinie rusza już pod koniec listopada. Jubileuszowa 10. Edycja Festiwalu Komedii SZPAK odbędzie się w dniach 24-27.11. Jak co roku czeka nas cała paleta komediowych prezentacji w przeróżnych formach. Będą wielkie powroty legend, będą szpakowe nowości, będzie humor po bandzie, będzie coś dla najmłodszych, nie zabraknie też propozycji dla stałych fanów festiwalu. Przed nami 4 dni humoru na najwyższym poziomie, który zapewnią m.in.: Mumio, Artur Andrus, Katarzyna Pakosińska, Grzegorz Halama, Wojtek Tremiszewski, a także uczestnicy stand upowych i kabaretowych konkursów.


I tak już w czwartek 24 listopada o godz. 19 w Sali Koncertowej (dawna hala Opery) powraca w wielkim stylu jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wszechstronnych grup artystycznych Mumio, znana m.in. ze spektaklu pt. „Kabaret Mumio” i kultowych reklam sieci komórkowej. Mumio zainauguruje SZPAKA szczecińską premierą spektaklu Welcome Home Boys. To nie będzie zwykły teatr – to kinoteatr, którego w tak rozbudowanej formie w naszym kraju jeszcze nie było. Połączenie kina z teatrem będzie stanowić swoistą zabawę z widzem, który w wielu sytuacjach będzie wprowadzany w błąd, nie wiedząc kiedy właściwie ogląda film, a kiedy spektakl. Z aktorami będzie można porozmawiać tego samego dnia o godz. 16 – spotkanie z Mumio odbędzie się w Empiku Galerii Kaskada.


Kolejnego dnia Festiwalu, w piątek 25 listopada o godz. 18 w Słowianinie konkurs stand up, w którym zmierzą się komicy z całej Polski. W szranki stanie siedmiu stand up’erów, którzy zaprezentują fragmenty swoich najlepszych programów. To publiczność zdecyduje kto stanie na podium. Na tej imprezie nie może zabraknąć fanów ostrego humoru! Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Halama, który wystąpi także w Narwani Talk Show tego samego dnia o godz. 21 w Rotundzie Północnej.


Sobotni poranek to początek SZPACZKA DLA DZIECI, czyli weekendowego cyklu wydarzeń dla najmłodszych. Propozycje SZPACZKA są jak dobra bajka Disneya – ubawią się na nich zarówno dzieci, jak i ich rodzice. W tym roku zobaczymy dwie bajki improwizowane w wykonaniu żeńskiego teatru WymyWammy z Bydgoszczy w sobotę 26.11 o godz. 12 w teatrze Akademii Sztuki i Przyjezdni z Warszawy w niedzielę 27.11 o godz. 12 w teatrze Akademii Sztuki. Bajki improwizowane to spektakle współtworzone przez dzieci, które nie tylko je obejrzą, ale i wykreują. W tym roku poza spektaklami odbędzie się promocja książki Katarzyny Pakosińskiej „Malina szał dziewczyna”, której fragmenty autorka także przeczyta – w sobotę, 26.11 o godz. 15 w Empiku Galerii Kaskada.


A wieczorem w sobotę o godz. 17 w Słowianinie gratka dla prawdziwych fanów SZPAK-a, czyli konkurs kabaretowy. Już 10. raz na szczecińskiej scenie pojawią się najlepsze kabarety młodego pokolenia i to właśnie one starać się będą o serca szpakowej publiczności. Czeka nas zatem porządna dawka świeżego podejścia do kabaretu. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ ubiegłorocznego zwycięzcy – Antoniego Gorgonia Gruchy, który nie tylko wygrał głosami jury, ale i zgarnął Nagrodę Publiczności 9. SZPAK-a. A w jury konkursu kabaretowego zasiądą w tym roku Henryk Sawka, Katarzyna Pakosińska i Artur Andrus. Dwoje ostatnich wystąpi też w sobotę o godz. 21 w Słowianinie w Impro z Gwiazdami, czyli wybuchowej mieszance gier improwizacyjnych w wykonaniu warszawskiej grupy PRZYJEZDNI oraz wspomnianych gwiazd: Katarzyny Pakosińskiej, znanej z charakterystycznego śmiechu artystki kabaretowej, współzałożycielki Kabaretu Moralnego Niepokoju; Artura Andrusa, redaktora trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarnego gospodarza spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą" oraz Wojtka Tremiszewskiego, trójmiejskiego aktora i reżysera związanego z niegdysiejszym Kabaretem LIMO. Przyjezdni zaimprowizują ze swoimi gośćmi cykl krótkich skeczy i piosenek, bazujących na formule popularnego amerykańskiego show Whose Line?, gdzie komicy odgrywają w pełni improwizowane scenki wcielając się w różne postacie przy aktywnym udziale publiczności. Wszystko w rytm równie improwizowanej muzyki zapewnionej przez szpakowy impro band.


Jak widać jubileuszowa edycja Festiwalu Komedii SZPAK, to wyjątkowi goście. Niesamowitego występu nie mogło więc też zabraknąć na finał SZPAKA. W niedzielę 27 listopada o 18:00 w Teatrze Lalek PLECIUGA zobaczymy Rafała Rutkowskiego w szalonej komedii twórców POŻARU W BURDELU pt. „Żołnierz Polski”. Będzie to kolejny one man show znanego i lubianego aktora komediowego. Po brawurowych wcieleniach Rafała Rutkowskiego w SEKSIE POLSKIM i OJCU POLSKIM, które już wielokrotnie zachwyciły szczecińską publiczność, powraca on jako Pułkownik Gazda, który przeszkoli nas z podstaw patriotyzmu w niezwykle komiczny sposób.


W tym roku SZPAK wychodzi także w region. Występy stand up comedy Tomasza Nowaczyka i Krzysztofa Jahnsa odbędą się w Maszewie, Gryfinie i Myśliborzu.


Festiwal Komedii SZPAK to konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady, a ich różnorodność sprawia, że SZPAK to festiwal prezentacji nie tylko sztuki stricte kabaretowej, ale też działań z pogranicza teatru, pantomimy, muzyki. Przez dziewięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. Poniżej szczegółowy harmonogram jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Komedii SZPAK.


Program 10. edycji SZPAKa

Czwartek / 24.11.2016

Piątek / 25.11.2016

Sobota / 26.11.2016

Niedziela / 27.11.2016

SZPAK W REGIONIE
Tomasz Nowaczyk i Krzysztof Jahns stand up comedy – wstęp wolny
26.11 (sobota) g. 17:00 Maszewo, Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie
26.11 (sobota) g. 20:30, Gryfino, Gryfiński Dom Kultury,
27.11 (niedziela) g. 19:00, Myślibórz, Myśliborski Dom Kultury


BILETY:

  • INAUGURACJA: MUMIO – Welcome Home Boys: 60 zł, 70 zł, 80 zł
  • Konkurs stand-up: 25 zł
  • Narwani Talk Show: 10 zł
  • SZPACZEK DLA DZIECI: 20 zł dziecko, 15 zł opiekun (jeden spektakl)
  • Konkurs kabaretowy: 25 zł
  • IMPRO Z GWIAZDAMI: Przyjezdni feat. K. Pakosińska, W. Tremiszewski, A. Andrus: 35 zł
  • after SZPAK: 10 zł (z którymkolwiek biletem na SZPAK-a wstęp gratis)
  • SPEKTAKL FINAŁOWY: Rafał Rutkowski – ŻOŁNIERZ POLSKI: 60 zł

Bilety online do nabycia: www.szpak.info.pl/bilety oraz na bilety.fm
Sprzedaż stacjonarna: Punkt Obsługi Klienta bilety.fm, Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 (CIKIT)

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz