Trzecia edycja Maratonu Szczecińskiego po nowemu

Losy trzeciej edycji Maratonu Szczecińskiego przez długi czas nie były pewne od kiedy z wspierania imprezy w ostatniej chwili wycofał się dotychczasowy sponsor strategiczny – PZU. Był to spory problem, ponieważ wsparcie PZU gwarantowało zabezpieczenie około połowy całego budżetu imprezy. Nie jest żadną tajemnicą, że bez wsparcia na takim poziomie nie jest możliwe zorganizowanie Maratonu w dotychczasowej formule. Choć mijały dni i miesiące a nowych wieści na temat maratonu nie było, mimo usilnych starań Ruchowej Akademii Zdrowia organizującej to wydarzenie. Podczas gdy każdy już chyba pogodził się z tym, że w tym roku maraton się nie odbędzie, organizator podał informację, że Maraton Szczeciński się odbędzie we wcześniej zaplanowanej dacie 25 czerwca 2017, ale w nowej formule i z nowym sponsorem tytularnym, którym został producent probiotyków – Sanprobi.

Same zmiany czyli Maraton Szczeciński po nowemu

Zmiany dotyczą przede wszystkim trasy maratonu. Start tegorocznej edycji maratonu zlokalizowany bowiem w sąsiednich Policach, zaś meta w Szczecinie przed halą Azoty Arena. Tam, gdzie będzie to możliwe, uczestnicy korzystać będą ze ścieżek rowerowych oraz (sporadycznie) leśnych. To wariant, który jest nieuciążliwy dla kierowców, pozwala też na oszczędności budżetowe. Koszty związane z czasową organizacją ruchu drogowego (opracowanie dokumentacji, wynajęcie, produkcja i ustawienie znaków drogowych) to ok. 30 % budżetu.

Trasa tegorocznego maratonu

Oto jak prezentują się poszczególne typy pakietów startowych:

PAKIET STANDARD – 60 zł

 • udziału w biegu

PAKIET BRĄZOWY – 90 zł

 • brązowy numer startowy
 • podziękowanie imienne na stronie www imprezy oraz profilach facebook
 • dołączenie do klasyfikacji w biegu NAJLEPSZY UCZESTNIK – PARTNER BRĄZOWY

PAKIET SREBRNY – 120 zł

 • srebrny numer startowy
 • koszulka techniczna FINISHER z oryginalną grafiką imprezy
 • podziękowanie imienne na stronie www imprezy oraz profilach facebook
 • dołączenie do klasyfikacji w biegu NAJLEPSZY UCZESTNIK – PARTNER SREBRNY

PAKIET ZŁOTY – 160 zł

 • złoty numer startowy
 • koszulka techniczna FINISHER z oryginalną grafiką imprezy
 • podziękowanie imienne na stronie www imprezy oraz profilach facebook
 • podziękowanie imienne dla ZŁOTYCH PARTNERÓW na pamiątkowej tablicy w hali AZOTY ARENA
 • produkt SANPROBI ACTIVE & SPORT
 • dołączenie do klasyfikacji w biegu NAJLEPSZY UCZESTNIK – PARTNER ZŁOTY
Medal

Podstawowe informacje

Data: 25.06.2017 (niedziela)
Miejsce: Start: Police, godz. 9:00, Meta: Szczecin, Azoty Arena
Opłaty: 60 zł – 160 zł (patrz wyżej)
Zapisy: <<< KLIKNIJ TU >>>
Regulamin: <<< KLIKNIJ TU >>>
Organizator: Ruchowa Akademia Zdrowia
Oficjalna strona www: www.maratonszczecinski.pl


Rodzinny bieg w szczytnym celu

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji Maratonu Szczecińskiego, także w tym roku pod halą Azoty Arena odbędzie się rodzinny happening biegowy Fun Run na dystansie 1/10 maratonu czyli 4,2 km (Start godz. 10:00). Dystans ten będzie można pokonać biegiem lub marszem Nordic Walking. Okazję do startu będą mieli także przedszkolaki, które będą mogły wystartować w biegu Fun Kids Run na dystansie 195 metrów (Start godz. 11:00).

5 zł z każdej opłaty startowej w biegach Fun Kids Run i Fun Run zostanie przeznaczone na cel charytatywny, a dokładnie na wsparcie terapii 5-letniego Kajetana Majewskiego ze Szczecina, u którego zdiagnozowano autyzm.

Kajtuś jest podopiecznym fundacji AVALON (KRS 0000270809), ma 5 lat, od 3 lat jest poddawany terapii i ciężko pracuje, by pokonać ograniczenia i zaburzenia, jakie niesie ze sobą spektrum autyzmu. Mama Kajtka to dzielna osoba, której nie brak ani sił, ani tym bardziej chęci, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, aby nie przerwać terapii syna. Autyzm, bez specjalistycznej i kosztownej terapii, nie pozwala na rozwój, wyklucza ze społeczeństwa, skazuje na samotność, odrzucenie, nieporadność. Rehabilitacja musi być systematyczna, różnorodna i prowadzona jednocześnie wielokierunkowo, czyli np. logopedia, terapia sensoryczna, muzykoterapia, hipoterapia. Miesięczne wydatki sięgają 1500 zł. Zajęcia ze specjalistami, nieprzerwana terapia oraz codzienna praca w domu to jedyna szansa dla Kajtusia na samodzielność. Brak dostępu do terapii to zatrzymanie się rozwoju Kajetana, a nawet cofanie się i zanik już opanowanych umiejętności, to uzależnienie go na zawsze od opieki osób trzecich. Mama Kajtka jest wdzięczna za każdą, najmniejszą nawet pomoc finansową.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Kajtka i jego mamę nie tylko za pomocą 5 zł z opłaty startowej, będzie miał taką możliwość – w czasie trwania 3. Maratonu Szczecińskiego SANPROBI i biegów towarzyszących prowadzona będzie zbiórka do puszki, na pomoc dla Kajtka.
Pieniądze można też przekazywać bezpośrednio na konto fundacji AVALON z dopiskiem MAJEWSKI i numerem 2964 (nr konta: 62 16 00 1286 0003 0031 8642 6001).

Więcej o Kajtku i jego zmaganiach z autyzmem znajdziesz na facebooku i stronie http://majewskikajetan.pl/

Medal

Podstawowe informacje na temat Fun Run / Kids Fun Run

Data: 25.06.2017 (niedziela), Godzina 10:00 (Fun Run), Godz. 11:00 (Kids Fun Run)
Miejsce: Start/Meta: Szczecin, Azoty Arena
Opłaty: 25 zł
Zapisy: <<< KLIKNIJ TU >>>
Regulamin: <<< KLIKNIJ TU >>>
Organizator: Ruchowa Akademia Zdrowia
Oficjalna strona www: www.maratonszczecinski.pl

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz