Wiele ciekawych wydarzeń w ramach Tygodnia Ziemi

Tydzień Ziemi to cykl imprez organizowanych przez Samorząd Studencki i pracowników Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie! My postanowiliśmy już po raz ósmy świętować przez cały tydzień, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: rodziny z dziećmi, uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe i seniorów. 

Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi „Palący problem – niska emisja”. Z przymrużeniem oka nauczymy Was jak szanować nasze środowisko i wykorzystywać odnawialne źródła energii, redukując jednocześnie do niezbędnego minimum problem emisji smogu i innych zanieczyszczeń. Brzmi znajomo? To do dzieła! Do zobaczenia już 16 kwietnia na Jasnych Błoniach, na akcji "Kwiat za Grat". Nie może Was zabraknąć!

Wydarzenia przewidziane w programie Tygodnia Ziemi 2016 odbędą się w dniach 16-22 kwietnia.

Ramowy program Tygodnia Ziemi 2016 (16-22 kwietnia):

16.04. „Kwiat za Grat” – akcja zaczyna się o godzinie 9:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach i trwa do godziny 15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

17.04. Gra miejska dla najmłodszych – zapraszamy od godziny 10:00 do 16:00. Spotykamy się przy fontannach na Jasnych Błoniach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

19.04. „Dzień Geografa” – na wydarzenie zapraszamy do budynków Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Mickiewicza 16, 16A i 18. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale by wziąć w nim udział, należy zapisać się do 14 kwietnia poprzez stronę http://dziengeografa.univ.szczecin.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

19.04. „Bal Ziemianina”, godz. 20:00, Rocker Club.

20-22.04. „Wieczory z Podróżnikami” – na tegorocznych „Wieczorach z Podróżnikami” widzimy się codziennie od godziny 17:00, w budynku Wydziału Nauk o Ziemi przy ulicy Mickiewicza 16A (Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego), w sali 30A.

Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.tydzienziemi.usz.edu.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz