Ultra Gryfus – Turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego

Na mapie amatorskich imprez kolarskich skierowanych do miłośników jazdy szosowej pojawił się pierwszy szczeciński ultramarotn rowerowy. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus rozpoczęła zapisy na Ultra Gryfus, który odbędzie się w dniu 8 września 2018 roku.

Szczeciński Klub Rowerowy jest organizatorem największych wydarzeń turystyki rowerowej organizowanych na Pomorzu Zachodnim i dotychczas skupił się przede wszystkim na turystyce oraz działalności edukacyjnej i charytatywnej. Klub organizuje co roku m.in. dwudniowy rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który w tym roku zgromadził niemal 400 miłośników turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego, Śląska, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz innych regionów Polski. Gryfus jest organizatorem wielu rajdów rodzinnych w których uczestniczy każdorazowo kilkuset miłośników jazdy na dwóch kółkach (od najmłodszych po najstarszych). Szczeciński klub we współpracy z policją i ratownikami medycznymi prowadzi szkolenia i działania edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz bardziej świadome uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym. Gryfus organizuje także akcje charytatywne oraz co roku włącza się w ogólnopolskie akcje charytatywne takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Szlachetna Paczka.

Od kilku lat prężnie rozwija się w klubie sekcja sportowa, która odnosi coraz większe sukcesy w amatorskich zawodach sportowych w całej Polsce. Zawodnicy reprezentujący Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus niemal z każdych zawodów wracają z masą pucharów i prezentują z roku na rok coraz lepsze wyniki. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków i sympatyków klubu jak i korzystając z wieloletniego doświadczenia w organizacji wydarzeń skierowanych do środowiska rowerowego, Fundacja podjęła decyzję o organizacji pierwszego szczecińskiego turystycznego ultramaratonu rowerowego. Organizatorzy są przekonani, że wydarzenie to ściągnie do Szczecina wielu miłośników amatorskiego ściągania się nie tylko z Pomorza Zachodniego, ale także z innych regionów Polski.

Zawody będą miały start i metę w Szczecinie. Zawodnicy pokonają dystans około 260 kilometrów jadąc przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Na trasie będą przygotowane punkty żywieniowe. Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia będą czuwali ratownicy medyczni oraz wolontariusze Fundacji.

„Ultra Gryfus to impreza rowerowa kierowana do szerokiego spectrum rowerzystów, chcemy by można było się pościgać ale również liczymy na rowerzystów dla których będzie to próba zmierzenia się z samym sobą na trasie ponad 260km” – mówi Wojciech Marciniak – członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz organizator ultramaratonu.

Fundacja pozyskała na organizację zawodów środki w ramach programu Społecznik, który jest finansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz z Urzędu Miasta Szczecin w ramach Małej Dotacji. Inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta przez Komisję ds. Sportu Rady Miasta w Szczecinie. Organizatorzy liczą także na wsparcie sponsorów.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zachęca gorąco do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie.

Link do zapisów: https://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/569

Dodatkowe informacje można uzyskać także na stronie klubu (www.gryfus.szczecin.pl) oraz na profilu społecznościowym klubu https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz