Wesprzyj WOŚP na sportowo

W tym roku, 13 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce i na całym świecie już po raz 27. Tegoroczna zbiórka przekazana będzie na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Policz się z cukrzycą!

Poza tradycyjnymi zbiórkami, licytacjami i koncertami, jak co roku w całym kraju, w tym także w Szczecinie odbędzie się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” ponieważ to właśnie po przez aktywność fizyczną najłatwiej ustrzec się tej choroby. 11. edycja tego biegu wystartuje o godz. 14:00 spod Starej Rzeźni, a jego dystans to zaledwie 3 km dla dorosłych i 500 metrów dla dzieci do 12 lat.

Trasa biegu głównego

Koszt udziału w biegu wynosi 30 zł, które w całości zostaną przekazane na WOŚP. Każdy z uczestników otrzyma na mecie także pamiątkowy medal.

Medal biegu Policz się z cukrzycą

Aby wziąć udział w biegu, należy się wcześniej zarejestrować online. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Dla Hardcorów o wielkim sercu

Komu zwykłe bieganie nie wystarcza i potrzebuje dużo większej dawki adrenaliny, będzie mógł w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w biegu przeszkodowym „Hardcorowe Serce” zorganizowanym przez Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego. Bieg ten, podobnie jak „Policz się z cukrzycą” odbędzie się na terenie Łasztowni na dystansie 3 km. Start w falach rozpocznie się od godz. 16:00.

Koszt udziału w zawodach wynosi także 30 zł, które zostaną przekazane na WOŚP. Aby wziąć udział w biegu, należy się wcześniej zarejestrować online. Każdy z uczestników również otrzyma pamiątkowy medal.

Medal dla uczestników Hardcorowego Serca

Uczestnicy biegu mogą liczyć na wiele niespodzianek. Wiadomo, że na trasie będzie 15-20 przeszkód znanych z innych biegów przeszkodowych jak np. bieg wulkanizatora, czołganie, porodówka, ściana itp. Wszystko to na dystansie 2-3 km. Cały bieg otworzą znany podróżnik Aleksander Doba oraz pomysłodawca biegu i trener roku, Krzysztof Kryj.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz