Weź udział w Queście Śladami Gryfitów i odnajdź skarb Książąt Pomorskich!

W ostatni dzień listopada Stowarzyszenie Wywrotka zaprasza wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych do udziału w Queście Śladami Gryfitów.

Questing to forma gry terenowej, podobna do podchodów, oparta o rymowany scenariusz, który prowadzi uczestnika przez różne ciekawe historycznie miejsca, do ukrytego skarbu. Jest to nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość poznania historii wielu ciekawych miejsc i ludzi z nimi związanych.

Jak mówi Krzysztof Sowa, ze Stowarzyszenia Wywrotka:

Nasz Quest pozwoli, przynajmniej w podstawowym stopniu, poznać historię i miejsca związane z Książętami Pomorskimi z rodu Gryfitów, których dzieje, a nawet imiona przez wielu mieszkańców miasta nie są w ogóle znane. Uczestnicy odgadując w trakcie gry poszczególne hasła zagadki otrzymają na koniec wskazówkę gdzie należy szukać ukrytego skarbu Książąt Pomorskich. Będzie to świetna zabawa dla osób w każdym wieku i okazja aby w ciekawy i trochę niekonwencjonalny sposób poznać choć odrobinę naszej lokalnej historii.

Aby zapoznać wszystkich z edukacyjną formą zabawy i turystyki, 30 listopada odbędą się dwie pilotażowe, darmowe wycieczki pokazujące zasady tej gry.

Start wszystkich wycieczek odbędzie się w sobotę, 30 listopada spod gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Pierwsza grupa wyruszy o godz. 11:00, zaś druga o godz. 13:00 (wybór grupy dowolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy). Orientacyjny czas gry – ok. 1h.

Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/822951368158766/


Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz