Wodne show na światowym poziomie ponownie w Szczecinie!

Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą High divingu i Flyboardingu. Szczecin jest również pierwszym miastem w naszym kraju, które odważyło się na organizację tak spektakularnego wydarzenia.

W tym roku widowisko powraca na Wały Chrobrego z jeszcze bogatszym programem.

Pierwsza edycja Water Show Szczecin towarzyszyła Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Sensację wzbudziła 12 metrowa konstrukcja wieży ustawiona na moście Trasy Zamkowej z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów! Zapierające dech w piersiach skoki w wykonaniu światowej elity skoczków zachwyciły mieszkańców Szczecina i władze miasta.

„Pomysł takiej imprezy idealnie wpisał się w filozofię promocji miasta. Miasto wraca nad wodę: Zlot żaglowców, rewitalizacja bulwarów, budowa przystani, Łasztownia, etc. Mamy nadzieję, że nasza impreza będzie się rozwijać i na dobre wpisze się w kalendarz imprez naszego miasta” – mówi  Krzysztof Mastylak z agencji Studio 4U, współorganizator wydarzenia.

Pomysł aby High Diving zagościł w Szczecinie dla wielu wydawał się czymś nieracjonalnym. Skoki do Odry… Jednak pierwsza odsłona Water Show Szczecin udowodniła jak wielki potencjał tkwi w tym miejscu.

High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. High Diving jest bez wątpienia ekstremalnym sportem wymagającym niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Jest nową dyscypliną sportu i na przestrzeni kliku lat zdobył sobie niesamowitą popularność. Pokazowe turnieje High Divingu z udziałem światowej czołówki skoczków gromadzą na świecie nawet do 80.000 tysięcy widzów. Odbywają się w niezwykle prestiżowych lokalizacjach i unikalnych miejscach min.   Bilbao (most centralny), Kopenhaga (skoki z dachu Opery Narodowej), Dubaj (skoki z tarasu ekskluzywnego 7 gwiazdkowego hotelu), Francja (skoki z wieży zamku w La Rochelle), Meksyk (skoki w jaskiniach – Cenoty) , itp. W tym roku Szczecin po raz drugi wpisze się w to zaszczytne grono.

Jest wielka szansa, aby High Diving stał się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w roku 2020.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku podobnie jak w poprzednim, zawita do nas światowa czołówka skoczków.

Co jeszcze nas czeka podczas drugiej edycji WSS 2017 w sierpniu? Flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. Tegoroczne pokazy zostaną wzbogacone o nocne show i pokazy synchroniczne. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy.

Nową atrakcją będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB w wykonaniu zawodowców
i amatorów.

Poduszka BLOB to rodzaj aktywności na otwartych zbiornikach wodnych, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki.
W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić każdego śmiałka nawet na wysokość 10 m, a całość kończy się spektakularnym wpadnięciem do wody podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje.

Zawodnicy swoje skoki oddawać będą w 3 kategoriach: skoki do celu, najciekawsze akrobacje i wysokość. To tylko niektóre z atrakcji, które składać się będą na program Water Show Szczecin 2017. – dodaje Krzysztof Mastylak.

Wszystko wskazuje na to, że sierpień będzie prawdziwą kumulacją wydarzeń na Wałach Chrobrego i na Łasztowni: The Tall Ship Races, Pyromagic, Szczecin Water Show, Dni Ulicy Zbożowej. To będzie niezwykły czas, a na mapie wydarzeń wodne widowisko prezentuje się jako jeden z ciekawszych punktów.

Organizatorzy imprezy podkreślają bardzo dobrą współpracę z Władzami Szczecina i służbami miejskimi. Wykazują się one dużą otwartością i profesjonalizmem. Przeprowadzenie takiego widowiska to wielka operacja logistyczna i ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo zawodników jak również widzów.

Do zadań organizatorów należy min. sprawdzenie głębokości wody, czystości dna, zabezpieczenia przed innymi jednostkami przepływającymi, ustawienia absolutnie bezpiecznej konstrukcji, zaangażowania ekip ratunkowych, rehabilitantów, masażystów, itp.

Nieocenione dla organizatorów Water Show Szczecin jest zaangażowanie i współpraca ze szczecińskim WOPRem, który sprawował profesjonalną pieczę nad przebiegiem skoków i innych akrobacji wodnych. Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnej pomocy i zaangażowania Służb miejskich.
W roku 2016 wszystkie wspomniane instytucje wykazały się dużą otwartością i wielkim wsparciem.  Mamy nadzieje, a wręcz pewność że przy tegorocznej edycji będzie podobnie – dodaje Grzegorz Kujda z firmy GISO Produkcja Wydarzeń, współorganizator wydarzenia.

Water Show Szczecin już 12 sierpnia 2017 w Szczecinie na Trasie Zamkowej i nabrzeżu przy Wałach Chrobrego – start: godz. 14.30. To będzie jedno z najgorętszych wydarzeń sezonu!

PROGRAM WATER SHOW SZCZECIN 2017

12 sierpnia, sobota / Wały Chrobrego, Trasa Zamkowa

 • 10.00-14.00 FLYBOARD – eliminacje zawodów i zawody FLYCUP 2017
 • 13.30-14.15 PODUSZKA BLOB, SPLASH DIVING – oficjalny trening
 • 14.00-14.45 HIGH DIVING – oficjalny trening
 • 15.00-15.05 OTWARCIE IMPREZY
 • 15.00-16.00 HIGH DIVING GAMES „Play off” – Skoki z 20 metrów: RUNDA 1-9 zawodników,
  RUNDA 2-8 skoczków, RUNDA 3-6 skoczków
 • 16.00-16.40 PODUSZKA BLOB eliminacje – 10 zawodników (profesjonalni akrobaci + amatorzy wyłonieni w eliminacjach) + SPLASH DIVING – eliminacje
 • 16.40-17.00 WAKEBOARD, NARTY WODNE – część 1
 • 17.00-17.15 HIGH DIVING GAMES „Play Off”- skoki z 20 metrów: RUNDA 4 – PÓŁFINAŁY ZAWODÓW 4 skoczków
 • 17.15-17.45 FLYBOARD – pokazy indywidualne 8 zawodników każdy zaprezentuje 3 minutowy pokaz
 • 17.45-18.00 HIGH DIVING GAMES by Mad Hoppers
  „FINAL”- 20 metrów: RUNDA 5 – FINAŁY ZAWODÓW 2 skoczków
 • 18.00-18.30 WAKEBOARD, NARTY WODNE – część 2 – konkursy dla publiczności
 • 18.30-19.00 PODUSZKA BLOB FINAŁY – 6 zawodników (profesjonalni akrobaci) + SPLASH DIVING – Finały + POKAZY FREE STYLE
 • 19.00-19.30 FLYBOARD – pokazy synchroniczne 6 zawodników (3 pary) – naprzemiennie
 • 19.30-19.45 SYNCHRONIZED HIGH DIVING – SZCZECIN 2017
  Zawody w skokach synchronicznych – 4 pary z wysokości 22 metrów
 • 19.45-19.55 WAKEBOARD, NARTY WODNE – część 3
 • 19.55-20.15 HIGH DIVING POKAZY – 27 metrów: pokazy zwycięzców
 • 20.15-20.30 PARADA FINAŁOWA
  HIGH DIVING POKAZY – Skoki do wody z 16 metrów massdive
  (wszyscy zawodnicy/ high diverzy, skaczą do wody jednocześnie
  FLYBOARD – parada nocna – 3 zawodników, stroje LED, race
  SPLASH DIVING – finałowy wspólny skok uczestników „skoków na bombę”.
  PODUSZKA BLOB – każdy ze skoczków/akrobatów wykonuje 1 skok,
  WAKEBOARD, NARTY WODNE – parada.
 • 20.30-20.50 CEREMONIA ZAKOŃCZENIA IMPREZY – dekoracja zwycięzców HIGH DIVING, FLYCUP, SPLASH DIVING, PODUSZKA BLOOB

Organizator zastrzega możliwość zmian w programie wydarzenia.

Oficjalna strona wydarzenia: www.watershowszczecin.pl oraz www.facebook.com/Watershowszczecin

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz