Wodne szaleństwa na Odrze już w ten weekend

Od kilku lat przekonujemy się, że Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych Pyromagic przyciąga do Szczecina nie tylko setki tysięcy widzów, ale także najlepsze wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest właśnie Water Show Szczecin. Pierwsza edycja Water Show Szczecin odbyła się w trakcie Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Sensację wzbudzały skoki z 12-metrowej konstrukcji – wieży ustawionej na moście Trasy Zamkowej, z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów! Zapierające dech w piersiach skoki w wykonaniu światowej elity skoczków zachwyciły mieszkańców i turystów.

Podczas zeszłorocznej edycji, z powodu remontu Trasy Zamkowej, nie mieliśmy okazji podziwiać spektakularnych skoków, ale tym razem będzie inaczej. Akrobatyczne skoki z wysokości 27 metrów powracają do Szczecina. W ramach Water Show Szczecin odbędą się liczne turnieje, konkurencje oraz pokazy ekstremalnych sportów wodnych w tym: high diving, flyboarding, splash diving, blob jumping.

High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. Jest bez wątpienia ekstremalnym sportem wymagającym niebywałej odwagi i wręcz nadludzkiej sprawności fizycznej. Stanowi nową dyscyplinę sportu i na przestrzeni kliku lat zaskarbił sobie niesamowitą popularność. Pokazowe turnieje High Divingu z udziałem światowej czołówki skoczków gromadzą na świecie nawet do 80.000 tysięcy widzów. Odbywają się w niezwykle prestiżowych lokalizacjach i unikalnych miejscach, m.in.   Bilbao (most centralny), Kopenhaga (skoki z dachu Opery Narodowej), Dubaj (skoki z tarasu ekskluzywnego 7 gwiazdkowego hotelu), Francja (skoki z wieży zamku w La Rochelle), Meksyk (skoki w jaskiniach – Cenoty), itp. Ta nowa dyscyplina sportu traktowana jest jako sport ekstremalny. Jest wielka szansa, aby High Diving stał się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Organizatorzy zapewniają, że zawita do nas światowa czołówka skoczków.

Co jeszcze nas czeka podczas tegorocznej edycji Water Show? Flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. 10 sierpnia będziemy świadkami próby pobicia Rekordu Guinessa w liczbie salt w tył w czasie 1 minuty (backflip). Dotychczasowy rekord to 29 obrotów. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju
i zagranicy.

Death Diving – skoki na śmierć, to sport narodowy w Norwegii bijący rekordy popularności. Z 10 metrowej wieży zawodnicy skaczą wykonując szalone akrobacje, często wymyślone przez siebie. Istotą jest lądowanie, które musi boleć…

– Po raz pierwszy rozegramy również Mistrzostwa Polski w slalomie na deskach surfingowych z napędem. Zakładamy udział 10 zawodników, którzy na własnych deskach będą ścigać się na po torze – dodaje współorganizator Łukasz Dunat, Moto Surf.

Odwiedzający szczecińskie bulwary będą mieli także okazję zobaczyć skoki na poduszkę BLOB. Poduszka BLOB to rodzaj aktywności na otwartych zbiornikach wodnych, który przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki. W wyniku tego skoku następuje gwałtowny przepływ masy powietrza, która potrafi wyrzucić każdego śmiałka nawet na wysokość 10 m, a całość kończy się spektakularnym wpadnięciem do wody podczas którego należy wykonać jak najefektowniejsze ewolucje.

W trakcie Water Show Szczecin rozegramy Otwarte Mistrzostwa Polski we Freeestyle Flyboardingu FLY CUP 2019. Zawody polegać będą na rywalizacji w najlepszych akrobacjach. Do zawodów zapraszamy każdego, kto ma swój sprzęt do latania oraz umiejętności. Zawodnicy na podium podzielą się pulą nagród w wysokości 6000 zł. Zapraszamy 10 sierpnia o 15:00 nad Odrę – zaprasza Kajetan Sikorski, Prezes Polskiego Związku Hydro – Odrzutowego i współorganizator Water Show.

Program Water Show Szczecin 2019, 10.08.2019

15.00 – 15.20  

Otwarcie imprezy – Prezentacja dyscyplin  

15.20 – 16.20

Bicie rekordu Guinessa Flyboarding w ilości salt w tył  w czasie 1 minuty (backflip) –

Runda 1 – ilość prób 4-6 zawodników (2 próby) – rekord do pobicia 29 salt. + Blob jumping eliminacje (8 zawodników)

16.20 – 17.00

Moto Surf – Mistrzostwa Polski w Moto Surfingu 2019 wyścigi równoległe po torze na deskach surfingowych z napędem strugo wodnym. + Blob jumping dla publiczności , skoki dla chętnych

17.00 – 17.40

High Diving – część 1 – skoki pokazowe 2 serie po 4 zawodników + Death Diving – 2 serie po 8 zawodników – skoki na śmierć styl klasyczny.

17.40 – 18.40

Flyboarding – Mistrzostwa Polski we Flyboardingu 2019 – pierwsza runda  + Blob jumping I runda (8 zawodników)

18.40 – 19.20

Moto Surf – Mistrzostwa Polski w Moto Surfingu 2019 wyścigi równoległe po torze na deskach surfingowych z napędem strugo wodnym.

19.20 – 19.40

High Diving – część 2 – skoki pokazowe 2 serie po 4 zawodników

19.40 – 20.10

Flyboarding – Mistrzostwa Polski we Flyboardingu 2019 druga runda  + blob jumping finał II runda (4 zawodników)

20.15 – 20.30

Death Diving – 2 serie po 8 zawodników – skoki na śmierć freestyle.

20.30 – 20.50

Blob jumping dla publiczności , skoki dla chętnych / Ceremonia dekoracji zwycięzców (Flyboard, High Diving, Death diving, Jet surfing, Blob jumping)

20.50 – 21.10

PARADA FINAŁOWA  – pokaz nocny w strojach pirotechnicznych i ledowych

Wiecej o dyscyplinach:

High Diving
High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów. Ta nowa dyscyplina sportu traktowana jest jako sport ekstremalny. Jest wielka szansa aby High Diving stał się dyscypliną olimpijska już na igrzyskach w Tokio – 2020 roku.
Oszałamiająca widowiskowość turniejów High Divingu spowodowała, że dyscyplina ta pojawiła się po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata w Pływaniu FINA w Barcelonie w roku 2013.
Mężczyźni skaczą z 27 metrów, kobiety zaś z wysokości 20 metrów. Takie imprezy na świecie potrafią zgromadzić jednorazowo nawet do 80.000 widzów !!!
 

Flyboarding
Flyboarding to najpopularniejsza odmiana sportów hydro – odrzutowych. Jak sama nazwa wskazuje są to ekstremalne akrobacje wykonywane za pomocą odrzutu wody. Dzięki pompie zawodnicy latają nawet 20 metrów nad wodą.

Podczas Water Show występują najlepsi zawodnicy we freestyle flyboardingu na świecie. W 2018 roku zaprezentowano po raz pierwszy w Polsce m.in. Mistrza Świata 2018 Daniela Guerrę, Simona Desirę II vice Mistrza Świata czy Bo Krooka.

Jet Ski
Jet ski freestyle to pokazy akrobacji na skuterach wodnych.

Jet Surf
10 zawodników w tym Mistrzyni Świata w Jet surfingu Aneta Sacharova będą surfować po wodzie z prędkością 60 km/h. Zawody będą rozgrywane w slalomowych bitwach z udziałem wielu zawodników na raz. Partnerem technicznym jest firma www.motosurf.pl
Uwaga! Do zawodów organizatorzy amatorów jet surfingu. Każdy amator lub profesjonalista posiadający własną deskę może wziąć udział w kwalifikacjach.

Blop Jumping
Blob jumping – wodna wyrzutnia w programie gimnastyce sportowej. Water Show. 10-metrowa poducha stanie się areną profesjonalnych pokazów!  Wystrzeleni w powietrze z prędkością światła zawodnicy zakręcą efektowne kombinacje figur i wylądują w wodzie.
W konkursie wystartują PRO’si z różnych dyscyplin freestylowych. Wśród nich akrobaci z parków trampolin Jump Szczecin, Movement Arena oraz team Artura Zakrzewskiego – utytułowanego Reprezentanta Polski w gimnastyce sportowej

Splash Diving
Splash Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów.

Równolegle rozegrane zostaną otwarte, międzynarodowe zawody FLYCUP, do których na podstawie wideo-kwalifikacji selekcjonujemy najlepszych dziesięciu zawodników i cztery zawodniczki. Innowacyjna formuła zawodów składa się z trzech rund: konkurs salt, najlepszy trick i bitwy.
W 2019 roku planujemy udostępnić widzom sprzęt w dniu treningowym tj. dzień przed imprezą.
 

Pierwsza edycja Water Show Szczecin towarzyszyła Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic 2016. Sensację wzbudziła 12 metrowa konstrukcja wieży ustawiona na moście Trasy Zamkowej z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów! Zapierające dech w piersiach skoki w wykonaniu światowej elity skoczków zachwyciły mieszkańców Szczecina i władze miasta.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz