Wodny Eko Patrol wyruszy na sprzątanie szczecińskiej Plaży Mieleńskiej

Plaża Mieleńska w Szczecinie swoje lata świetności miała na przełomie lat 70 i 80 ubiegłego wieku. To właśnie wtedy statki białej floty dowoziły szczecinian na niewielką lecz bardzo urokliwą plażę nad Jeziorem Dąbie. Dziś jest to miejsce bardzo zaniedbane, ze zdewastowaną dawną infrastrukturą, ale w dalszym ciągu chętnie odwiedzane przez żeglarzy i wędkarzy, którzy tam biwakują.  Przy okazji tych biwaków zostawiają niestety pośród dzikiej przyrody wiele śmieci, które tym razem 26. czerwca posprząta Wodny Eko Patrol organizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka, znane m.in. z podobnych akcji organizowanych na kajakach, dzięki którym zebrano już ponad 7 ton śmieci z Odry i okolicznych wysp. Tym razem jednak kajaki zostaną zastąpione przez łodzie i jachty motorowe, którymi uczestnicy akcji dostaną się na wyspę Wielka Kępa, gdzie znajduje się Plaża Mieleńska. Poza samą akcją sprzątania, zostaną zamontowane tam również tablice zachęcające żeglarzy do zabierania śmieci ze sobą i pozostawieniu tego miejsca w czystości.

Wodny Eko Patrol jest akcją otwartą dla wszystkich chętnych osób, którzy będą chcieli przeżyć fajną przygodę, zobaczyć ciekawe miejsce dostępne jedynie drogą wodną i wziąć udział w sprzątaniu. Stowarzyszenie Wywrotka zapewnia transport łodzią, worki i rękawica, a na sam koniec także wspólne ognisko. Wystarczy tylko wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy. Warto jednak się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Podstawowe informacje:

Termin: 26.06.2021 (sobota)
Miejsce startu: Dworzec Morski, ul. Jana z Kolna 7, Szczecin
Godzina wypłynięcia: 10:00
Orientacyjna godzina powrotu: 16:00
Cel: Plaża Mieleńska w Szczecinie
Zapisy na stronie www.stowarzyszeniewywrotka.pl
Regulamin: http://bit.ly/WodnyEkoPatrol_Regulamin

ILOŚĆ MIEJSC W WYDARZENIU OGRANICZONA!

Wydarzenie zostało dofinansowane z Programu Marszałkowskiego Społecznik na lata 2019-2021.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Szczecina Pan Piotr Krzystek.

Partnerem wydarzenia jest firma Remondis Szczecin, która zadba o wywóz zebranych śmieci oraz Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia oraz Centrum Żeglarskie, które zapewnią transport wodny.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz