Wracają bezpłatne spacery miejskie z przewodnikami

Najwyższa pora, aby na mapę Szczecina powróciły bezpłatne spacery miejskie z przewodnikami. Od wiosny do jesieni będziemy mieć możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach historii. Pierwsza już w najbliższą sobotę.

Miejskie spacery z przewodnikami to doskonała okazja do tego, aby poszerzyć swoja wiedzę na temat miasta, poznania jego historii, zabytków, ciekawostek czy wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni lat. Inicjatywa z każdym rokiem cieszy się dużym zainteresowaniem.

Cykliczne wycieczki będą odbywały się od maja do września. W zdobywaniu nowych informacji i ciekawostek o Stolicy Pomorza Zachodniego pomogą nam wykwalifikowani przewodnicy miejscy, którym lokalna historia jest doskonale znana. Podobnie jak w poprzednich edycjach, spacery zaczynać i kończyć się będą przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Wyjątkiem jest spacer „Szczecin śladami PRL”, który rusza z placu Szarych Szeregów.

Pierwsza wycieczka już w najbliższą sobotę. Na początek zapraszamy do uczestnictwa w wyprawie turystycznej „Szczecin śladami PRL” połączonej z wizytą w pierwszym szczecińskim muzeum PRL-u. Spacer jest wzbogacony prezentacją kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki – wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją. To trzygodzinna tematyczna przechadzka po Śródmieściu (głównie aleją Wojska Polskiego i ulicą Jagiellońską), w którym szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem. Należna uwaga zostanie poświęcona mozaikom i neonom. Uczestnicy spaceru – mieszkańcy Szczecina i turyści – mogą liczyć na wiele retro niespodzianek.

fot. Michał Wojtarowicz

Spacery będą odbywać się w każdą sobotę, począwszy od 18 maja o godz. 11.00 i będą prowadzone w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Na spacery obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w każdy czwartek i piątek poprzedzające daną wycieczkę w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. W spacerze może uczestniczyć do 40 osób.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz