Wykorzystać szansę i powalczyć o lepszą lokatę z EKS Startem Elbląg.

Już w środę (24.04) w hali przy ul. Twardowskiego 12b szczecińska Pogoń pod wodzą Nevena Hrupca podejmować będzie elbląski Start Elbląg. To czwarte w tym sezonie starcie obu drużyn, w poprzednich trzech górą byli zawsze goście. Szczecinianki w tym bilansie wypadają o wiele lepiej, przede wszystkim dzięki zwycięstwu w lutowym ćwierćfinale Pucharu Polski, wówczas granatowo-bordowe na parkiecie rywala okazały się lepsze aż o 7 trafień.

Obie drużyny w ligowej tabeli dzielą zaledwie cztery oczka, podopieczne Andrzeja Niewrzawy po 24 kolejkach z 42 punktami na koncie plasują się na 4 pozycji, tracąc do miejsca medalowego okupowanego przez Koszalin aż 8 punktów, Pogoń z 38 punktami zajmuje 6 miejsce. Środowa potyczka będzie doskonałą okazją do poprawienia swojego bilansu, elblążanki nie ukrywają, że liczą się jeszcze w walce o medale, jednak Pogoń może te plany pokrzyżować i opuścić ostatnie miejsce w rundzie zwycięzców.

W drużynie gości w ostatnim czasie świetną formą błyszczy Justyna Świerczek, ze 118 bramkami na koncie plasuje się na 2 pozycji w klasyfikacji strzelczyń żeńskiej Superligi (5.36 bramki na mecz!). Wtóruje jej Patrycja Świerżewska, dwudziestotrzyletnia rozgrywająca ma na swoim koncie już 99 bramek i magiczną liczbę stu na pewno będzie chciała przekroczyć w Szczecinie.

Czy Elbląg podtrzyma szansę na brązowy medal? A może to właśnie Pogoń poprawi swój bilans punktowy wykorzystując atut własnej hali  – przekonamy się już w najbliższą środę 24 kwietnia, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Bilety do nabycia przed meczem oraz w punktach sprzedaży

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz