Wystartowała Miejska Strefa Letnia!

Część Wyspy Grodzkiej, vis-a-vis Wałów Chrobrego, zmieniło się w pierwszą szczecińską Miejską Strefę Letnią. Na mieszkańców czekają m.in. parasole, leżaki, piłki plażowe i hamaki. Brakuje tylko… bezchmurnej pogody i wysokich temperatur.

Strefa letnia to nic innego jak wydzielony teren przy samym brzegu Odry, który służyć ma odpoczynkowi i rekreacji w ciepłe, letnie dni. Odwiedzający Wyspę Grodzką znajdą tutaj 12 parasoli, 40 drewnianych leżaków, 2 hamaki, 50 poduszek, kilkadziesiąt piłek plażowych i zestawów do zabawy w piasku dla dzieci. Nie zabrakło także żywych palm wkopanych w piach. W cieplejsze dni na odwiedzających czekać będzie przy samym wejściu także kurtyna wodna dostarczona przez szczeciński ZWiK.

W toku przygotowań na Wyspę nawieziono 1500 ton piachu. Wcześniej zebrano i wywieziono około 80 ton odpadów. Teren o powierzchni ponad 6300 m2 został ogrodzony na łącznej długości około 400 metrów sieciami rybackimi (od strony wody) i matami trzcinowymi. Strefa jest elementem porządkowania przestrzeni publicznej, która do tej pory nie pełniła funkcji rekreacyjnej. Finalnie na terenie tym realizowana będzie inwestycja rozbudowy portu jachtowego, w ramach której także nie zabraknie miejsc rekreacji dla turystów i mieszkańców.

Miejska Strefa Letnia czynna będzie planowo do 20 września. Termin ten uzależniony będzie od pogody. Teren otwarty będzie codziennie w godzinach od 10 do 19. Dotrzeć do niego można, przechodząc z Łasztowni na teren mariny na Wyspie Grodzkiej. Wejście do strefy znajduje się naprzeciwko zejścia z mostu. Z uwagi na fakt, że strefa jest miejscem publicznym, w którym przebywać będą także dzieci, regulamin zabrania w jej obrębie spożywania alkoholu. Na jej terenie zabrania się także wędkowania, kąpieli i wprowadzania zwierząt domowych (za wyjątkiem psów przewodników i psów asystentów).

Z uwagi na wycofanie się jedynego podmiotu, który odpowiedział na ogólnodostępne zaproszenie do składania ofert na zarządzanie terenem i utworzenie punktu gastronomicznego, takowego na razie na terenie strefy nie będzie. Mimo braku reakcji na ogłoszenie ze strony gastronomików, Urząd Miasta nadal prowadzi rozmowy z podmiotami, które potencjalnie mogłyby poszerzyć ofertę strefy o tzw. małą gastronomię. Prócz tego Żegluga Szczecińska zaprosiła do współpracy w ramach projektu „Miejska Strefa Letnia” lokalne food trucki.

Łączny koszt przygotowania Miejskiej Strefy Letniej wyniósł około 200 tys. zł i w całości został poniesiony przez Urząd Miasta Szczecin. Administratorem strefy jest Żegluga Szczecińska.

Tych, dla których niestraszne zachmurzone niebo zapraszamy jeszcze dzisiaj, zaś wielbiciele słońca muszą – zgodnie z prognozami – poczekać jeszcze kilka dni.

Wstęp do Miejskiej Strefy Letniej jest bezpłatny!

Konkurs dla amatorów fotografii

Żegluga Szczecińska zachęca także fotografów-amatorów do przesyłania zdjęć Wałów Chrobrego widzianych z Miejskiej Strefy Letniej za pośrednictwem facebooka (fb.com/NorthEastMarinaSzczecin). Z przesłanych fotografii utworzona zostanie galerię zdjęć. Autor fotografii, która zbierze najwięcej „lajków” zostanie nagrodzony bezpłatnym godzinnym rejsem motorówką Żeglugi Szczecińskiej.
Zdjęcia można nadsyłać do 24 lipca. Głosowanie rozpocznie się 25 lipca i potrwa do końca miesiąca.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz