Wywrotkowe kreowanie życia bez odpadów

W życiu codziennym zewsząd ogrom śmieci zalewa nas każdego dnia. O tym co zrobić, aby tych śmieci w naszym życiu było mniej będzie mowa na „Szczecińskim spotkaniu Zero Waste – kreujemy życie bez odpadów” z panelem dyskusyjnym w Promedii.

Zero Waste (w dosłownym tłumaczeniu “brak śmieci”) jest ideą polegającą na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów, co przekłada się na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. W praktyce idea Zero Waste sprowadza się do konsekwentnego stosowania kilku reguł:

  • odmawiaj (ulotek reklamowych, jednorazowych opakowań, produktów wytworzonych ze szkodą dla środowiska);
  • ograniczaj (prowadź minimalistyczny styl życia, używaj tylko tego, co jest faktycznie potrzebne);
  • używaj ponownie (nie stosuj rozwiązań jednorazowych, w miarę możliwości wykorzystuj ponownie rzeczy uszkodzone/zużyte);
  • segreguj i przetwarzaj (rzeczy zbędne/zużyte przerabiaj na coś potrzebnego, segreguj śmieci);
  • kompostuj (odpady organiczne).

Spotkanie poprowadzą:

  • Joanna Szydłowska – administratorka szczecińskiej grupy „UWAGA – śmieciarka jedzie”, na której jest ponad 10 tys. od zawsze dbająca o jak najmniejszą ilość produkowanych odpadów, oszczędzanie energii i środowiska w życiu codziennym.
  • Paulina Sołtowska – była administratorka grupy „Bezgotówkowe Centrum wymiany dóbr i usług”, nazywa siebie Czarownicą i żyje w zgodzie z naturą. Podobnie jak Joanna – żyła ZERO WASTE zanim zaczęło się tak nazywać nieprodukowanie śmieci.
  • Aleksandra Henryka Daczkowska – społecznik, lokalna animatorka, doradczyni OWES od kilku lat zmienia swoje życie od konsumpcjonizmu do minimalizmu ZERO WASTE.

Organizator, Stowarzyszenie Wywrotka zaprasza wszystkich bez względu na wiek i stopień wtajemniczenia w tematykę ZERO WASTE. Najważniejsze, aby była chęć działania, produkowania jak najmniejszej ilości śmieci, świadomość, że można, że się da zmieniać Szczecin, że MY SZCZECINIANIE potrafimy i chcemy!

Termin: 27.05.2019 r. (poniedziałek), godzina 17:00-20:00
Miejsce: Promedia – Miejska Biblioteka publiczna filia nr 54, aleja Wojska Polskiego 2, 70-001 Szczecin
Udział: bezpłatny
Prowadząca: Aleksandra Henryka Daczkowska
Organizator: Stowarzyszenie Wywrotka
Kontakt: kom. 601 666 262

Projekt Spotkania Zero Waste finansowany jest ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach programu Mikrodotacje2019 realizowanego przez Fundację Sektor 3 Szczecin.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz