Żagle 2021 – wydarzenie pełne atrakcji!

Holiday Park z największym kołem młyńskim w Polsce, Akustyczeń w lipcu i kulinarna podróż po kuchniach całego świata, kraftowe piwa no i oczywiście żaglowce – oto czego możemy się spodziewać odwiedzając Łasztownię i Wały Chrobrego podczas Żagli 2021 w najbliższy weekend 31.07-01.08.

Atrakcje będą na wyciągnięcie ręki. Już przy zejściu z mostu pontonowego, stawiając pierwsze kroki na Łasztowni będziemy mogli wejść do strefy nauki i dobrej zabawy. W namiotach sferycznych na odwiedzających będą czekać doświadczenia, eksperymenty i ciekawostki ze świata wody i elektroniki. Strefa animacji – Czysta Odra w Szczecinie będzie czynna do piątku do niedzieli do godz. 20.

Trzy sceny, dużo dobrej muzyki, dużo dobrej zabawy

Scena na Wyspie Grodzkiej gościć będzie szczecińskich muzyków. Wystąpią: Olga Adamska, Sklep z Ptasimi Piórami, Clair and Lilii, The Small Town Kids, After Blues, O2, Blue Bossa, Ethno Flow, So Cool Band, BAIKA, Los Grecos, Retro Gotary, Współszycie, Tymczasem.  Koncerty zaplanowano od piątku do niedzieli w godz. 15.00 – 20.00. Później scenę przejmują dj-je.

Trzynasta edycja szczecińskiego festiwalu Akustyczneń wyjątkowo przypadnie na okres letni. Na największej scenie na Łasztowni nie zabraknie artystów spod akustyczniowej bandery. Usłyszymy zespoły: The Ears, Tragarze, Kapitan Stereo, Konrad Słoka z zespołem, Margins, Chango, #ukrytedowiadomości.

Również na tej scenie usłyszymy innych artystów. Wystąpią: Baltic Neopolis Orchestra, Lord Sound of Queen, Tea Time Boogie, Naprawdę, Blue Crow, Michał Grobelny z zespołem, Chór Akademii Morskiej, Los Cafe, Jackpot Quintet, Luz Blues, Parasoul, Rock Gintrowski, Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Sweet Four, RRJ, The Voice Senior. Koncerty na scenie na Łasztowni będą odbywały się od piątku do niedzieli od godz. 15.00 do godz. 22.00.

Podczas imprezy Żagle 2021 nie może zabraknąć szant! Ustawiona przy pomniku Centaura na Wałach Chrobrego scena szantowo-folkowa będzie grała przez cały weekend. Wystąpią na niej największe gwiazdy polskiej muzyki szantowej, folkowej i bluesowej. Czeka nas aż 18 koncertów! Nie zabraknie klasyków polskiej szanty, takich jak Ryczące 20, EKT Gdynia czy Perły i Łotry. Wieczorną atmosferę rozgrzeją Kraków Street Band i Bubliczki. Pojawi się również szczeciński Dair oraz zespół prezentujący łemkowskie brzemienia Serencza.

Ekstremalnie i odlotowo

Głodnych wrażeń zapraszamy do Holiday Parku, gdzie każdy miłośnik adrenaliny znajdzie coś dla siebie. W otoczeniu Dźwigozaurów, z widokiem na niesamowity Szczecin można od początku lipca korzystać wielu atrakcji. Wheel Of Szczecin – największe koło widokowe w Polsce, stało się spektakularnym tłem do tysięcy zdjęć, które zalały profile społecznościowe. I chodzi tu nie tylko o kolorowy okrąg, ale także ujęcia z wagonika, który wznosi się na wysokość 60 m! Inną atrakcją dla spragnionych wysokości jest wyższa o 20 metrów karuzela łańcuchowa. To propozycja dla wszystkich, którzy mają w sobie dziecięce marzenia o huśtawce pozwalającej się wznieść ponad chmury. 80 metrów da możliwość podziwiania nie tylko panoramy miasta, ale także jego okolic.

Prawdopodobnie największą dawkę adrenaliny wyzwoli 55 metrowe śmigło Vmaxx – tutaj mocne wrażenia gwarantuje połączenie prędkości i wysokości. W głowie kręci się od samego podglądania śmiałków, którzy decydują się na to szaleństwo wirowania!

Smacznie i na miejscu

Przy tylu atrakcjach nie możemy zapominać o jedzeniu. Smaczne przekąski czy sycące dania z różnych kuchni świata będą czekały na nas w Strefie Food Trucków na Łasztowni. W restauracjach na kółkach będziemy mogli spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów. W ofercie znajdą się także tradycyjne polskie potrawy, które dla zagranicznych żeglarzy i turystów okazać się mogą całkiem egzotyczną propozycją. Strefa Food Truck to również miejsce odpoczynku, w którym – poza różnorodnym jedzeniem – goście znajdą miejsca siedzące, zimne napoje oraz dobrą muzykę.

Ciekawie zapowiada się także Strefa Piw Kraftowych, która zlokalziowana będzie na Wałach Chrobrego. Do współpracy udało się zaprosić kilkanaście browarów z różnych regionów m.in. z województwa lubuskiego czy wielkopolskiego. Craft Beer Zone będzie rajem dla piwoszy. Złocisty lager, ciemny pszeniczniak, charakterny porter, a może bezalkoholowe IPA – te i wiele innych rodzajów piw będzie można znaleźć przy ulicy Admiralskiej. Tam na trawniku wśród marynistycznej aranżacji będzie można odpocząć, coś przekąsić i zrobić zakupy w sklepie z gadżetami.

Pozostając cały czas w rejonie Wałów Chrobrego, których sąsiadujące alejki wypełnią się stoiskami sprzedażowymi, będzie można zakupić pamiątki marynistyczne, smaczne  potrawy, oryginalne wyroby. Ponadto pojawią się także wystawcy z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami. Tradycyjnie podczas wydarzenia Wały Chrobrego zmieniają się w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. W Alei Artystów można spotkać twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Przy ulicy Komandorskiej pojawi się także wesołe miasteczko. Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery. Do dyspozycji dzieci będzie ogromny teren z urządzeniami rozrywkowymi – dmuchanymi zamkami czy eurobungee.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.zagle2021.szczecin.eu

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz