Załataj dziurę w ścianie klockami LEGO czyli nietypowa akcja na Stołczynie

W najbliższą sobotę, 6. lutego 2021 r. na szczecińskim Stołczynie szykuje się wyjątkowa i bardzo nietypowa akcja organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM. Mowa o akcji LEGO-Dispatchwork. Co oznacza ta dziwna i tajemniczo brzmiąca nazwa?

Dispatchwork to projekt zapoczątkowany przez artystę Jana Vormanna, który realizowany jest w całej Europie. Polega on na uzupełnianiu ubytków w murach, ścianach, cegłach, tynkach, za pomocą klocków Lego. Podkreśla to w ciekawy i niebanalny sposób żywą strukturę architektury, która nas otacza. Mieszkańcy całej Europy robią swoim łatom z Lego zdjęcia i umieszczają je na interaktywnej mapie, którą można oglądać na stronie: https://www.dispatchwork.info/

Szczecin nie ma na niej jeszcze swojej reprezentacji i organizatorzy chcą aby pierwsze pochodziły właśnie ze Stołczyna. Celem akcji również zwrócenie uwagi na niszczejące budynki historyczne i zabytkowe na Stołczynie.

Wszyscy uczestnicy LEGO-Dispatchwork będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą oczywiście klocki LEGO. Wszystko co należy zrobić, to:

  • Wykonać uzupełnienie w murze lub ścianie na terenie osiedla Stołczyn za pomocą klocków Lego lub podobnych.
  • Zrobić zdjęcie wykonanej z klocków „łacie”.
  • c) Przesłać zdjęcia wraz z pisemną informacją o lokalizacji (adres) oraz uzasadnieniem wyboru danego miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem walorów historycznych miejsca, najpóźniej do 8 lutego 2021.
  • Zadanie konkursowe wraz ze zgodą na przetwarzanie danych w formie skanu lub zdjęcia (załącznik 1 do Regulaminu) należy przesyłać wyłącznie na adres: forum.stolczyn@gmail.com. W temacie maila należy wpisać: KONKURS LEGO.

REGULAMIN KONKURSU

Akcja odbywa się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Szczecin.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz