Zapowiedź meczu Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

W dwudziestej trzeciej kolejce ORLEN Ligi Chemik Police podejmie Tauron MKS Dąbrowę Górniczą. Początek spotkania w Azoty Arenie w niedzielę (5.03.) o godzinie 14:45. 

Policzanki w niedzielnym spotkaniu postarają się znaleźć przełamanie po bolesnej porażce w Lidze Mistrzyń. Chemik odpadł z rozgrywek na ostatniej prostej, teraz skupia się na walce o tytuł najlepszej drużyny ORLEN Ligi.

Dąbrowianki z kolei wciąż liczą się w walce o czwórkę. Aktualnie zajmują piąte miejsce. Do czwartego Developresu SkyRes Rzeszów tracą 5 punktów. Chemik jest liderem, górując nad drugim Impelem Wrocław o 7 punktów. 

Ważną informacją jest zmiana na stanowisku trenerskim, do jakiej doszło pod koniec lutego. Z rolą pierwszego szkoleniowca Dąbrowy pożegnał się Juan Manuel Serramalera. Zastąpiła go Magdalena Śliwa, która dotychczas pełniła rolę drugiego trenera.

Pod wodzą Śliwy zespół spisuje się całkiem nieźle. W trzech meczach zanotował dwa zwycięstwa. W ORLEN Lidze pokonał Polski Cukier Muszyniankę, w Lidze Mistrzyń  ST Raphael Var VB. 

Bezapelacyjną liderką drużyny jest Helena Horka. Doświadczona siatkarka w 22 meczach zdobyła 382 punkty. Jest trzecią z najlepiej punktujących zawodniczek ORLEN Ligi. 

Na wyróżnienie zasługuje również Kamila Ganszczyk. Środkowa reprezentacji Polski jest drugą z najlepiej blokujących zawodniczek ligi (91 oczek). 

Początek niedzielnego starcia o godzinie 14:45 w Azoty Arenie. 

Występy taneczne zaprezentuje Replay Dance Studio, czyli szkoła Michała Pawłowskiego, instruktora new age i hip-hopu. 

Rozstawiona zostanie Przedszkoliada, aktywna strefa zabaw dla dzieci. Stoisko przygotuje również IT Serwis, gdzie każdy może spróbować swoich sił na konsolach Xbox.

Możliwość zabawy w laser tag umożliwi Dragon Events.

W trakcie przerw między setami przewidziane są konkursy. Do wygrania m.in. walizka Chemika, podobna do tej, której używają nasze zawodniczki. 

Dla kibiców z Polic podstawimy darmowy autobus, który ruszy o godzinie 13:45 z przystanku Police Rynek. Następnie przejedzie przez Police Osiedle Chemik (przystanek w kierunku Siedlic), Siedlice i Pilchowo. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Bilety dostępne są w internecie (TUTAJ), punktach sprzedaży lub w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 13.

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz