Zmierz się w przełajowym teście Coopera i pomóż małemu Filipkowi

Klub Biegowy „Dzik” z Polic już 12 listopada 2017 po raz trzeci organizuje Przełajowy Test Coopera. Jest to niecodzienna okazja by nie tylko sprawdzić swoje biegowe możliwości i porównać je z innymi ale także pomóc małemu Filipkowi, gdyż środki z opłat za udział w biegu zostaną przekazane na jego leczenie.

Filip jest 5 letnim niewidomym chłopcem z niepełnosprawnością ruchową jak i intelektualną w stopniu umiarkowanym . Urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z wagą 880g. Obecnie chodzi trzymany za ręce lub ze specjalistycznym balkonikiem, nie mówi przez co jest problem w komunikowaniu się, rozumie co się do niego mówi i wykonuje proste polecenia (np. pomaga w ubieraniu się). Ma bardzo dobrą pamięć muzyczną- szybko zapamiętuję różne odgłosy jak i piosenki i potrafi je samodzielnie odtworzyć. Swoim udziałem w biegu możesz wspomóc jego leczenie.

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową organizmu, która polega na nieustannym biegu przez 12 minut. W tym czasie trzeba pokonać naj najdłuższy dystans wyznaczonej trasy. Test Coopera organizowany przez KB „Dzik” ma dodatkowo charakter przełajowy, co oznacza, że odbędzie się na często nierównej, leśno-trawiastej nawierzchni. Wydarzenie odbędzie się na polanie za SP Nr 8 w Policach. Swój udział w biegu zapowiedziała już także brązowa Medalistka Igrzysk z Rio 2016 – Monika Michalik.

Indywidualnie, w grupie lub z kijkami

W III Przełajowym Teście Coopera będzie można wziąć udział indywidualnie lub po raz pierwszy w tym roku 3-osobowej grupie (3×12 minut). To doskonały sposób na wzięcie udziału w rywalizacji różnych biegowych teamów. Osobną klasyfikację stanowić będą chodziarze z kijkami Nordic Walking, którzy także będą mogli wziąć udział w tym charytatywnym biegu.

Program zawodów

8.00 – w dniu 12.11.17 r. – otwarcie biura zawodów (Polana za SP Nr 8, ul. Piaskowa 99 w Policach)
10.45 – zamknięcie listy startowej biegu głównego
11.00 – Start Ostry do Biegu Głównego – Pierwszej Grupy 30 osobowej,  kolejne Grupy startują odpowiednio ok. co 15 minut
12:00 – ognisko
14.15 – wręczanie nagród
15.00 – zamknięcie biura zawodów

Opłaty

Udział w zawodach to koszt 40 zł za osobę. Warto jednak podkreślić, że 100% opłaty startowej zostanie przekazanych na leczenie małego Filipka. Dodatkowo, zarejestrowani do 30 października otrzymają pamiątkowy buff oraz medal.

Podstawowe informacje

Data: 12.11.2017 r., godz. 11:00 (start)
Miejsce: Polana za SP nr 8 w Policach, ul Piaskowa 99
Odbiór pakietów startowych: SP nr 8 w dniu zawodów od godz. 8:00
Opłata: 40 zł
Zapisy i regulamin: www.kbdzik.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz