Zucchero zagra koncert w Szczecinie

Znany w naszym kraju głownie z przeboju „Senza una donna” nagranym wspólnie z Paulem Youngiem włoski piosenkarz Zucchero wystąpi 23 czerwca w Szczecinie w ramach trasy koncertowej Black Cat World Tour, promującej jego najnowszy album.

Adelmo Fornaciari znany jako Zucchero (pseudonim wymyślony przez szkolnego nauczyciela artysty) jest jednym z niewielu włoskich muzyków, któremu udało się odnieść sukces zagranicą. Swój sukces zawdzięcza zarówno współpracy z innymi wspaniałymi artystami, jak i utrzymującej się od lat opinii muzyka dającego doskonałe występy na żywo. W jego twórczości widoczny jest włoski temperament, a równocześnie niemal każdym dźwiękiem Zucchero udowadnia, że jego prawdziwą muzyczną pasją jest blues.

Wśród wielu artystów reprezentujących różne style muzyczne, z którymi w swojej ponad trzydziestoletniej karierze pracował Zucchero, znajdują się m.i.in. John Lee Hooker, Sting, Eric Clapton, Luciano Pavarotti, Solomon Burke, The Scorpions, Paul Young czy Ray Charles, który złożył Zucchero hołd, mówiąc „Zucchero jest jednym z najlepszych bluesowych muzyków na całym świecie”.
 
Najnowszy album nosi tytuł "Black Cat" (2016) i to utwory m.in. z tego krążka będzie można usłyszeć w Szczecinie.

Koncert Zucchero w Szczecinie odbędzie się 23 czerwca 2017 r w hali Azoty Arena. Bilety w cenie od 130 zł dostępne są na stronie obiektu.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz